טיפים לתיקון המקבוק שלכם

Table of Contents

המקבוק שלכם צריך תיקון? עשו זאת נכון כדי למנוע נזקים

כמו שאתם משלמים סכום לא מבוטל על קניית מחשב מקבוק, כך הטיפול בו בעת תקלה צריך להיות בהתאם. אם אתם חשים פתאום בזמן עבודה במקבוק שהוא איטי יותר מהרגיל, אם הסוללה מתרוקנת מהר, המסך נשבר, המקבוק לא נטען, המקבוק לא מגיב או קופא, אז סימן שאתם צריכים לגשת למעבדה מומחית לתיקון מקבוק שתטפל בתקלה.

הרבה מאיתנו לא יודעים לאיזה מעבדה יש לשלוח לתיקון  המקבוק שלנו ולמעשה זו היא סוגייה מאוד חשובה מכיוון שמי שמטפל לנו במקבוק צריך להבין מאוד בתקלות בסוגי מחשבים אלו ובאיך בנויים ומתפקדים כל הרכיבים המרכיבים אותו. ריכזנו עבורכם מספר נקודות חשובות שיכולות לעשות לכם מעט סדר בנושא:

  1. מוקדם יותר, טוב יותר

תקלות שלא מטפלים בהם בזמן עלולות להתפתח לחמורות יותר וכך התיקון יהיה מסובך ויקר יותר. לכן, לא משנה מה אופי התקלה, צריך להקדים את המאוחר ולהביא את המקבוק לתיקון ברגע שמזהים את התקלה. ניתן לכם דוגמא: אתם חשים בהאטה של המקבוק ולא יודעים למה זה קורה אך מתעלמים מכך. התקלה האמיתית היא שהמאווררים סתומים מאבק וכל הרכיבים הפנימיים מתחממים יתר על המידה ומאיטים את המערכת. אם תגיעו למעבדה בשלבים המוקדמים של התקלה אז סביר להניח שניקוי מאווררים יפתור את התקלה. מאידך, אם תחכו ותחכו אז רכיבים פנימיים והסוללה עלולים להינזק ואז יידרש תיקון נרחב יותר שכולל החלפת חלקים. דאגו למקבוק שלכם בזמן, כי מגיע לו את היחס הזה מכם.

  1. אל תלכו למעבדות שלא מתמחות בתיקון מחשבי מק

ישנן הרבה מעבדות שמתיימרות לעשות הכל מהכל. אל תפקידו את המקבוק שלכם אצל אחת כזאת. גשו למעבדה שידועה בתיקוני מחשבי מק לרבות מחשבי מקבוק של אפל כך שידעו לעשות את העבודה על הצד המקצועי ביותר. מעבדה המתמחה בתיקון מקבוק מכירה את המקבוק ואת רכיביו הפנימיים בצורה הטובה ביותר ויודעת איך לגשת בצורה הנכונה ביותר לכל תקלה ותקלה.

  1. בדיקה לפני תיקון חוסכת הפתעות לא נעימות

לא פעם משתמשי מקבוק מפקידים את המחשבים שלהם אצל המעבדות וחוזרים רק לאחר שהמחשב מוכן. הלקוח בהתחלה חשב שהוא הולך לשלם רק על תיקון של תקלה אחת אך בדרך מתברר שהמעבדה עשתה עוד דברים שגילתה תוך כדי הבדיקה ועכשיו החשבון נפוח יותר. כדי להתגבר על המכשול הזה רצוי שתלכו למעבדה אמינה שמבצעת בדיקה ללא עלות שקובעת את אופי התקלה ואת התיקון הדרוש לה, הכל מראש וללא הפתעות לא נעימות ללקוח. בדרך הכל שקוף ללקוח ונוצר אמון בין המעבדה לבינו ולמעשה כך צריך לעבוד.

  1. אם אפשר לתקן, אז למה להחליף?

הרבה מעבדות לא מיומנות מקבלות מחשב מקבוק תקול ובמקום לתקן את החלק הפגום הן ישר הולכות לפתרון של החלפת חלקים. אז נכון, לפעמים החלפת חלקים זו היא דרך הפתרון היחידה, אך לפעמים כן ניתן לתקן את הרכיב ומעבדה מקצועית שיודעת לתקן חלקים של מקבוק עד לרמת הרכיב יכולה לחסוך לכם הרבה מאוד כסף. לכן, בררו היטב שאתם מגיעים למעבדה מקצועית ושאלו את כל השאלות הנכונות באם זה הכרחי להחליף את החלקים או שניתן לתקן אותם.

  1. הזמן שלכם יקר יותר מכל

בדרך כלל משתמשי המקבוק הם אנשי הייטק, גרפיקאים, עורכי סאונד, עורכי וידאו, סטודנטים ועוד אנשים עסוקים רבים. לפעמים זה מאוד נוח ללקוח שמעבדת התיקונים של המקבוק מציעה שירות משלוחים אקספרס של איסוף והחזרת המקבוק מבית ואל בית הלקוח (או משרד). בדרך זו, נחסך זמן יקר ללקוח בו הוא פנוי לעשות דברים אחרים ולא לבזבז זמן על נסיעה למעבדה.

טכנאי מק