שחזור דיסק קשיח במחשב נייד

Table of Contents

יש לכם מחשב נייד שהדיסק קשיח בו נפגע? פנו מיד לבעל מקצוע לצורך שחזור המידע ממנו

כולנו מאחסנים קבצים על גבי המחשב הנייד שלנו. כל קובץ שאנו שומרים במחשב הנייד, ובמידה שהוא לא נשמר באחסון ענן, נשמר על גבי הדיסק הקשיח במחשב. הדיסק הקשיח הוא למעשה התקן מתכתי שעליו נמצאים ראשי קריאה וכתיבה אשר תפקידם לזוז בלוגיקה מסוימת והמאפשרת את צריבת המידע על גבי הדיסק. בזכות פעולתם של ראשי הקריאה והכתיבה אנו יכולים לשמור מידע על הדיסק וגם לשלוף אותו ממנו. קיימים סוגים רבים של דיסקים קשיחים במחשבים ניידים ואחד ההבדלים בינהם הוא מהירות הסיבוב של הדיסק. ככל שהמהירות יותר גבוהה כך זמן תגובת הדיסק לקריאה וכתיבת מידע תהיה טובה יותר. דיסק קשיח סטנדרטי נע במהירות של 5,400 או 7000 סל"ד. במחשבים מקצועיים הדורשים עיבוד נתונים מאסיבי, ישנם דיסקים קשיחים במהירויות גבובהות ביותר שמגיעות אף ל10,000 ו-15,000 סל"ד.

מתי צריך לעשות שחזור דיסק קשיח למחשב נייד?

הדיסק הקשיח בנוי מלא מעט רכיבים, ועל כן הוא חשוף לתקלות באם קורה נזק לאחד או יותר מהרכיבים. אחת הסיבות הנפוצות לנזק בדיסק הקשיח יכולה להיות בזמן חבלה למחשב הנייד אשר מובילה לזעזוע בדיסק הקשיח עצמו. כאשר דיסק קשיח מקבל זעזוע, הלוגיקה של ראשי הקריאה והכתיבה מופרת ובקר הדיסק מנסה להחזירם למקומם. כתוצאה מכך, נוצר רעש תקתוק כי לאחר  קריסת ראשי הקריאה והכתיבה, הם לא מצליחים לחזור למקומם. התופעה הזו, שמכונה "דיסק מתקתק" נפוצה מאוד ועל מנת לחזור לעבוד עם המחשב ולשחזר את המידע שנמצא על גבי הדיסק הקשיח חייבים לגשת למעבדה מומחית לשחזור מידע. במעבדה לשחזור מידע יבדקו את הבעיה וינסו לתקן את התקלה ולהציל את המידע החשוב כל כך שנמצא על גבי הדיסק. במקרה והתקלה חמורה מאוד, ישנה אופציה גם להחליף את הדיסק הקשיח שבמחשב הניייד, אך עדיין יהיו חייבים לשחזר את המידע מהדיסק התקול.

סיבות נוספות לתקלות בדיסק הקשיח במחשב הנייד המצריכות שחזור הן קצר חשמלי, לחות, רטיבות, התחממות ולפעמים גם בלאי סביר של החלקים שפשוט מתעייפים וחודלים מלפעול. בכל המקרים האלו תצטרכו עזרת מומחי שחזור מידע שיצליחו לחלץ בבטחה את הנכס החשוב הזה כל כך שכולל תמונות, קבצים, מסמכים, סרטונים ועוד.

שחזור מידע מדיסק קשיח במחשב נייד בשל תקלות לוגיות

בפסקה הקודמת, תוארו כל התקלות המכאניות העלולות לקרות בדיסק קשיח במחשב נייד וכתוצאה מכך נדרש בשחזור המידע. ישנה משפחה נוספת של תקלות שהן לא תקלות שקורות באופן פיסי לדיסק הקשיח והן קשורות לתוכנה. בתקלות לוגיות אתם לא תשמעו רעש או סימן חיצוני המעיד על התקלה, בשונה מתקלות מכאניות. כשלים לוגיים בדיסק קשיח במחשב נייד כוללים בתוכם כשלים כגון: תקיפת וירוס, שגיאת קבצים, מחיקת קבצים על ידי טעות אנוש ועוד.

מעבדת דטה קייר היא המעבדה המקצועית והמנוסה בישראל לשחזורי מידע של כל הדיסקים הקשיחים מכל סוגי המחשבים הניידים. הטכנאים שלנו מתמחים בשחזורי מידע וביצעו פרוייקטים רבים ומאתגרים בתחום. בנוסף, הציוד המתקדם העומד לרשות הטכנאים במעבדת דטה קייר הוא הציוד החדשני והמתקדם ביותר המבטיח את איכות הביצוע ואחוזי הצלחה גבוהים במיוחד

שחזור מידע למחשב נייד